08 Mar Bir Müşteri Hikayesi: Filo Broker

Sahip olduğu bilgiyle gelir elde eden bir danışmanlık şirketine “bildiklerinizi ücretsiz anlatın” dedik. Sonuç harika oldu! 

Son zamanlarda tüm müşterilerimize aynı şeyi söylüyoruz; Bilginizi Paylaşın! Potansiyel müşterilerinizin sorularını koşulsuz, ücretsiz yanıtlayın. Bir şey satın almadan önce cevap aradıkları soruları google’da arattıklarında en doğru bilgiyi veren sizin markanız olsun. İnternet sitenizi ürün ve hizmetlerinizle ilgilenenlerin aradıkları bilgiye ulaştıkları bir kaynak haline getirin. Dolayısıyla sosyal medyanızı da.

“SEO’yu hedeflemeyin, sadece kullanın.”

 

En azından güncel, yaşayan bir bloğunuz olsun mutlaka. SEO uyumlu olan ama sektördeki tüm rakiplerinizin SEO hedefiyle birbirinin aynı içerikleri üç otuz liraya yazdırdıkları yazıların toplandığı bir blog değil bahsettiğimiz. Yani içeriklerinizin hedefi SEO puanı olmasın, SEO’nun doğrularını kullanarak bilgi arayan kişiyi tatmin etmek olsun. Mesela nokta atışı yanıtlar içeren kısa videolarla doldurun bloğunuzu.

İlginç bir örnek vermek gerekirse; içerik danışmanlığı hizmeti verdiğimiz müşterilerimizden Filo Broker ile bu fikirle tanıştık.

“Filo Broker gibi sahip olduğu bilgiyle gelir elde eden bir danışmanlık şirketine – bildiklerinizi ücretsiz anlatın – dedik.”

 

Gelir modeli temel olarak şirketlerin filolarını daha verimli hale getirmek için danışmanlık vermek olan Filo Broker’a – yani bilgisiyle gelir elde eden bir şirkete – “bildiklerinizi ücretsiz anlatın” dedik. Bize inandılar. Bildiklerini paylaştıklarında daha değerli olacaklarına ve bildiklerine / yetkinliklerine / organizasyonlarına yani “kendilerine” güvendiler ve ortaya “Filo Yönetim Danışmanlığı ile İlgili Merak Edilenler” video içerik dizisi ortaya çıktı. 

Markaya duyulan sadakat, sevgi veya güveni bu videolardan önce ve sonra diye ölçmedik ancak aldıkları geri dönüşler harika 🙂

Bu arada filo danışmanlığı ile merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz 😎 :  🏁 https://filobroker.com/blog/ 🏁

@ SocialWorks

 

No Comments

Post A Comment