“Başarı Öyküsü Filmi” Nedir?

Referanslarınızın kendi çalışma alanlarında o kurumun yöneticileri ya da ilgili yetkilileriyle yapılan röportajlarla oluşturulan video içeriklerdir.

Hem kendi şirketlerini hem de sizlerle olan çalışma sürecinin onlara neler kazandırdığını anlatan bu pazarlama videoları doğru sorular ve doğru içeriklerle hazırlandığı takdirde her iki tarafa da önemli katkılar sağlar. Başarı öyküsü filmleri tüm sektörlere uyarlanabilir.

maxresdefault

Aslında gerçekleştirdiğiniz her proje, verdiğiniz her hizmet potansiyel bir başarı öyküsüdür.

Verdiğiniz hizmetin müşterilerinize nasıl katkı sağladığını, cirosuna, verimliliğine ya da sürdürülebilirliğine nasıl destek olduğunu müşterileriniz kendi ağızlarından anlatsalar ne hoş olurdu değil mi?

Bu artık günümüzde sıklıkla yapılıyor. Hemen hemen her şirketlerin internet sitesinde çeşitli başarı öyküleri yer alıyor.

Ancak küçük bir handikapla…….yazılı olarak…

Günümüz artık video çağı. İnternet sitenizin “Başarı Öyküleri” bölümünde yer alacak

“X şirketle çalışmaktan büyük mutluluk duyduk”

YYY A.Ş Genel Müdürü

gibi bir yazılı içerik kimseyi ikna etmeyecektir.

Ama YYY A.Ş’nin yöneticisi ya da konuyla ilgili yetkilisiyle yapılacak kısa bir röportaj potansiyel müşterilerinizi kolaylıkla ikna edecektir.

Neden video daha etkili demeyeceğinizi tahmin ediyoruz ama yine de açıklayalım;

e59bc260a3ae3983df167000c62a917a

  • Video içerik kim tarafından oluşturulduğu çok da net olmayan bir yazılı içerikten daha somuttur. Bu somutluk ikna edicilik için ilk adımdır.
  • 2-3 dakikalık bir video ile müşteriniz hem kendi şirketini hem de sizden aldığı hizmeti ve bu hizmet sonrasında nasıl faydalar sağladıklarını anlatabilecek. Kendinize bir sorun. Böyle bir içeriği okumak mı yoksa tek tıkla, birincil kaynaktan izlemek mi istersiniz?
  • Başarı öyküsü videolarında sadece siz değil, müşterinizin şirketi de tanıtılır. Yani iki taraflı bir repütasyon desteği söz konusu. Bu da onlara ne kadar önem verdiğinizin, satış sonrasında da önem vermeye devam ettiğinizin bir ispatı. Kısacası oluşturmak istediğiniz marka sadakati için oldukça etkili bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.
  • Bu videoyu kendi internet sitenizde, YouTube sayfanızda ve sosyal medya hesaplarınızda takipçilerinizle paylaştığınızda yazıdan çok daha ilgi çekici olacak ve çok daha fazla kişiye ulaşacaktır.
  • Ve son olarak hep söylediğimiz şey: Günümüzde çok sayıda kaliteli video içerik, hem işe yarar bir pazarlama aracı hem de önemli bir prestij unsurudur.

 

 

neyapiyoruzPüf Noktası :

Bir müşterinizle başarı hikâyesi röportajı yapacaksanız

doğru soruları sorduğunuzdan emin olmalısınız!!

 

Pekii doğru soru ne ?

Bize göre, ulaşmak istediğiniz potansiyel müşteriler, referansınıza hangi soruları yöneltirlerse, hangi cevapları duymak isterlerse odur.

Yaptığı onca araştırmanın sonunda hazırladığınız başarı hikayesi videosuna ulaşan potansiyel müşteriniz bir sonraki adımında neden sizi seçsin?  Sizinle çalışmak müşterinize rakiplerinizden farklı olarak ne sağladı?

Örneğin, amaca uygun bir başarı öyküsü oluşturmak için müşterilerin ilgisini çekmek istediğiniz bir amaç ya da problem belirleyin. Ve bu probleme nasıl yanıt verdiğinizi sorularınızla yönlendirdiğiniz müşteriniz anlatsın.

Eğer bu cevapları siz değil de bir referansınızın ağızdan duyabilirlerse tahminlerinizin çok ötesinde bir etki yaratacağından emin olabilirsiniz.

Vodafone “Yarına Hazırım”, İş Bankası “ İş’te Kobi” gibi örneklerle başlayan bu video içerikler her şirket için uyarlanabilir.

Burada isim vermek doğru olmaz ama sadece yapmış olmak için yapılan birkaç başarı öyküsü filmi de izledik ve gördük ki bunca emek sonrasında ortaya çıkan şey ne yazık ki kötü bir tanıtım filminden farksız.

Aklınızda olsun; bütçe ve zaman açısından küçük kaynaklar ayırarak gerçekleştireceğiniz bu video içeriklerle ilgili socialworks.tv olarak  tüm sorularınızı cevaplamaya hazırız.

info@socialworks.tv

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

No Comments

Post A Comment